Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

Fotorelacja z Festynu Rodzinnego "Trzeźwo, zdrowo i wesoło" i Gminnego Dnia Dziecka

Utworzono dnia 28.05.2024

     W niedzielne popołudnie 26 maja 2024 roku w Świnicach Warckich odbył się XXI Festyn Rodzinny „Trzeźwo, zdrowo i wesoło” połączony z gminnym Dniem Dziecka. Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie, a współorganizatorami Gmina Świnice Warckie i Zespół Szkolno- Przedszkolny w Świnicach Warckich.

     Wspólna zabawa rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczestników przez panią Monikę Galankiewicz- Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich, szczególnie zaś pana Grzegorza Schreibera - Marszałka Województwa Łódzkiego, panią Sylwię Bartczak- Wójt Gminy Świnice Warckie oraz życzeniami dla mam i dzieci z racji ich święta. Nie zabrakło także podziękowań dla sponsorów, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie organizacji imprezy:  Hurtowni Farmaceutycznej Hurtap S.A. w Łęczycy, Ludowemu Bankowi Spółdzielczemu w Strzałkowie Oddział w Świnicach Warckich, a także  panu Józefowi Kaczmarkowi - Urzędowi Miasta Uniejów.

     Część artystyczną rozpoczął występ Zespołu Śpiewaczego „Świniczanki” wraz z Kapelą Ludową z programem dedykowanym mamom, w drugiej części do zespołu dołączyły dzieci z tanecznej grupy „Folk” w pięknych, zakupionych z programu ETNO POLSKA Narodowego Centrum Kultury strojach ludowych łęczyckich letnich i zimowych. Następnie na scenie swoje talenty prezentowały dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Świnicach Warckich. W pięknych „jagódkowych” koszulkach zakupionych przez rodziców wystąpiły dzieci z grupy tanecznej „Jagódki” ze swoim tanecznym show. Po nich na scenie zagościło Stowarzyszenie „Urwis” z pokazem karate. Kolejną atrakcją był spektakl „Pinokio” w wykonaniu artystów z Teatru lalki „Forma” z Krakowa. Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem, dynamiczna akcja oraz duże, piękne lalki dopełnili całości widowiska. Finałem był występ sekcji tanecznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku z programem pt. ”Parasolki”, po którym rozpoczęła się potańcówka, której wodzirejami byli członkowie UTW.

     Bogaty program artystyczny to nie jedyne atrakcje, jakie czekały na przybyłych uczestników festynu. Były konkurencje sprawnościowe przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej, mega bańki mydlane, OSP w Piaskach poprowadziło zabawy sprzętem strażackim udostępnionym przez OSP Leźnica Mała oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, OSP w Świnicach Warckich prezentowało wyposażenie i możliwości strażackiego wozu bojowego, zagadki olimpijskie i zabawy przygotowane przez Gminną Publiczną Bibliotekę w Świnicach Warckich. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie magnesów Juliana Kacprzaka i stoisko DKMS- zostań dawcą szpiku kostnego. Wśród dzieci niebywałą furorę robiło wesołe miasteczko, malowanie twarzy i kolorowe tatuaże. Dodatkową atrakcją była przechadzająca się po placu Myszka Miki i Minionek, z którymi dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia. Nie zabrakło także bogatego w sprzęt i akcesoria wędkarskie namiotu Szkółki Wędkarskiej działającej przy GOK w Świnicach Warckich.

     Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich: w Stemplewie, w Świnicach Warckich, Bielawianki, Drozdowianki, w Grodzisku i Nadnerzanki, które serwowały przepyszne jedzenie, ciasta, gofry i inne słodkości oraz Sołectwu Głogowiec za orzeźwiające soki przygotowywane na miejscu ze świeżych warzyw i owoców.

     W tym roku w trakcie trwania całego festynu, można było wspierać zbiórkę Michałka Doniaka- zbierającego na operację w Stanach Zjednoczonych. Bardzo dziękujemy za każdy hojny gest z Państwa strony. Pamiętajmy, dobro wraca, dlatego warto pomagać! Zbiórki będą prowadzone również na kolejnych naszych imprezach. Dziękujemy wszystkim za liczny i aktywny udział.

Zapraszamy za rok!

Tekst: Magdalena Jadczak

Fot.: Dominika Barylska,
Marlena Strychalska,
Magdalena Jadczak

 

 

 

 

 

Festyn Rodzinny 2024

Utworzono dnia 28.05.2024, 09:44

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 104

W poprzednim tygodniu: 127

W tym miesiącu: 262

W poprzednim miesiącu: 465

Wszystkich: 34173