Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Informacja o pozyskanej dotacji.

Utworzono dnia 26.05.2023

Fotorelacja z Festynu rodzinnego "Trzeźwo, Zdrowo i Wesoło"

Utworzono dnia 23.05.2023

21 maja 2023 r. w Świnicach Warckich miał miejsce Festyn rodzinny „Trzewo, zdrowo i wesoło” połączony z Gminnym Dniem Dziecka. IMPREZĘ OBJĄŁ PATRONATEM HONOROWYM MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO GRZEGORZ SCHREIBER, WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE BYŁO PARTNEREM WYDARZENIA. Podczas imprezy swój projekt realizowało również KGW w Świnicach Warckich promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przeciwdziałanie przestępstwom na szkodę małoletnich realizowany we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz świnicką jednostką OSP, ze środków pochodzących z Funduszu Sprawiedliwości. Imprezę zaszczycili swoją obecnością parlamentarzyści: P. Przemysław Błaszczyk – senator RP i P. Marek Matuszewski – poseł na Sejm RP., P. Marszałka reprezentował P. Zbigniew Linkowski – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Atrakcje; Wesołe miasteczko dla dzieci i dorosłych: zjeżdżalnia i zamek Minionki, Arena gladiatorów, Polowanie na kreta, Dart XXL, w tym zabawy z nagrodami: Malowanie drewnianych magnesów z powstańcami styczniowymi, Kopernikiem prowadzone przez Artystyczną Pracownię Stolarską Juliana Kacprzaka,  GOK zaprosił na malowanie twarzy, Gminna Biblioteka Publiczna realizowała konkurs plastyczny wokół Kopernika oraz zabawę bańkami mydlanymi, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej zaprosiło na zalewajkę oraz rodzinne konkurencje sprawnościowe, OSP w Świnicach W. przeprowadziło zabawy sprzętem strażackim udostępnionym nam przez OSP Leźnica Mała oraz na pokaz sprzętu ratowniczego, KGW Świnice Warckie częstowało kiełbaskami z grilla, goframi, ciastem, kawą i herbatą. Natomiast Uniwersytet Trzeciego Wieku serwował świeże soki owocowe, sałatki owocowe i ciasta oraz zabawę w przeciąganie liny. Na scenie wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Świnicach Warckich i Filii w Piaskach, grupa taneczna UTW, dziecięca grupa taneczna działająca przy GOK w Świnicach Warckich, Zespół Effatha z Chwalborzyc, miał miejsce również pokaz karate oraz pokaz iluzji. Impreza zakończyła się wspólną biesiadą. Dziękujemy wszystkim w/w za współpracę przy organizacji wydarzenia. Dziękujemy również naszym sponsorom: Burmistrzowi Uniejowa – P. Józefowi Kaczmarkowi, LBS Strzałkowo oddz. w Świnicach Warckich, PSS Społem w Turku, Hurtowni farmaceutycznej Hurtap S.A. w Łęczycy i Emilii Pecyna. Dziękuję pracownikom w GOK, Biblioteki, Urzędu Gminy, członkom UTW, KGW Świnice Warckie i TPZŚ! Dziękujemy wszystkim odbiorcom za liczny i aktywny udział i zapraszamy za rok!

Festyn rodzinny i Gminny Dzień Dziecka! Zapraszamy!

Utworzono dnia 15.05.2023

To już w niedzielę!

Festyn Rodzinny i Gminny Dzień Dziecka!!!

Zapraszamy wspólnie z:

Gminą Świnice Warckie,

Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Świnicach Warckich,

Gminną Biblioteką Publiczną w Świncach Warckich

UTW i KGW w Świnicach Warckich

oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Świnickiej !!!

 

czytaj dalej na temat: Festyn rodzinny i Gminny Dzień Dziecka! Zapraszamy!

INFORMACJA DLA ORKIESTR DĘTYCH POWIATU ŁĘCZYCKIEGO !

Utworzono dnia 09.05.2023

W związku z organizacją XXIV Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego, który odbędzie się 25 czerwca 2023 r. w Świnicach Warckich, w załączniku udostępniamy Orkiestrom naszego powiatu regulamin i kartę zgłoszenia.

232 rocznca Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wspomnienie św. Floriana - fotorelacja.

Utworzono dnia 05.05.2023

Gminne obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja W dniu 3 maja 2023 roku, społeczeństwo gminy Świnice Warckie, na czele z władzami i organizacjami społecznymi gminy uczciło 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczysty orszak, składający się z pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu gminy Świnice Warckie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świnickiej i Rycerstwa Niepokalanej, a także delegacji: władz gminy, powiatu
i OSP oraz kompani strażaków ruszył sprzed jednostki OSP Świnice Warckie przed ołtarz polowy Sanktuarium, który poprowadziła Orkiestra Dęta OSP Świnice Warckie. Tam odegrany został Hymn Polski oraz Rota, zaś delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod tablicą z nazwiskami poległych za Ojczyznę mieszkańców naszej gminy, znajdującej się w grocie Najświętszej Marii Panny, oddając im tym samym cześć. Następnie orszak przeszedł do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny, gdzie o godz. 11:00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny oraz zmarłych obrońców Ojczyzny i strażaków. Mszę świętą ubogaconą śpiewem Zespołu wokalnego „Cantabile”, odprawił kustosz Sanktuarium ksiądz Janusz Kowalski. W oprawę Mszy świętej włączyli się druhowie strażacy z OSP Świnice, Piaski i Stemplew. W procesji z darami niesiono: biało-czerwona flagę, Konstytucję 3 Maja, kwiaty, zapalony znicz, hełm strażacki, Hostię i ampułki. Uroczystości, jak co roku, połączone były z obchodami patrona strażaków - Świętego Floriana, dlatego po Mszy świętej nastąpił uroczysty przemarsz orszaku na cmentarz grzebalny, aby pomodlić się i zapalić znicze na grobach zmarłych strażaków.
W oprawę muzyczną uroczystego przemarszu na cmentarz włączyły się dwie orkiestry dęte z OSP Świnice Warckie i Stemplewa.

Tekst: Roman Dobiecki Foto: Katarzyna Lewińska, Adrian Chmielecki

czytaj dalej na temat: 232 rocznca Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wspomnienie św. Floriana - fotorelacja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Utworzono dnia 28.04.2023

ZAPRASZAMY!

Utworzono dnia 26.04.2023

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 125

W tym miesiącu: 56

W poprzednim miesiącu: 904

Wszystkich: 31121