Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

AKTUALNOŚCI, strona 5:

KCIUK W GÓRĘ DLA MICHAŁA

Utworzono dnia 08.02.2024
Czwartkowe zajęcia dla Naszych Jagódek to był konkretny maraton, zdjęcia udostępnimy wkrótce ????
Tymczasem zachęcamy wszystkich do wsparcia zbiórki Michała Michał Doniak - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl ❤️
Naszych Jagódek nikt nie nominował, więc same się nominowały do "Kciuk w górę dla Michała" i Was zachęcamy do tego samego.
 
 
czytaj dalej na temat: KCIUK W GÓRĘ DLA MICHAŁA

II Feryjne zajęcia plastyczne

Utworzono dnia 07.02.2024

Dziś odbyły się drugie feryjne zajęcia plastyczne. Tematyką były zbliżające się Walentynki . Dzieci wykonały kolorowe serca wyklejane bibułą, doniczki z kwiatami i inne piękne rysunki. Jak widać humory bardzo dziś dopisywały .

czytaj dalej na temat: II Feryjne zajęcia plastyczne

Świąteczne wspomnienia.

Utworzono dnia 05.02.2024

Święta, święta i po świętach... Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas, który jednak bardzo szybko mija. Jeszcze nie tak dawno wspólnie z dziećmi ubieraliśmy choinki, dekorowaliśmy salę a dziś chowamy wszystko w kartony i wracamy do normalności ;-) Oto kilka zdjęć w ramach przypomnienia tego ''magicznego czasu ''... 

 
czytaj dalej na temat: Świąteczne wspomnienia.

Jasełka UTW i KGW w kościele w Grodzisku.

Utworzono dnia 07.02.2024

Okres kolędowania mamy już za sobą, ale przedstawiamy krótką relację z występów w kościele w Grodzisku. Uniwersytet Trzeciego Wieku i KGW zaprezentowali swój program "Jasełka'. Do kościoła przybyli wierni, aby wysłuchać kazania i zostali żeby obejrzeć przedstawienie. Wychodząc z kościoła, spotkaliśmy kwestującą młodzież na WOŚP. Chętnie wrzucaliśmy do puszek i z przyjemnością zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Kolejnym punktem naszego spotkania był poczęstunek na plebanii, na który zostaliśmy zaproszeni przez księdza proboszcza. Gorąca herbata, ciasteczka i rozmowy przy wspólnym stole wprawiły nas w uroczysty nastrój. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

czytaj dalej na temat: Jasełka UTW i KGW w kościele w Grodzisku.

Warsztaty taneczne UTW w Szkole Podstawowej w Świnicach Warckich.

Utworzono dnia 02.02.2024

Wspólnie z UTW odwiedziliśmy Szkołę Podstawową , gdzie odbyły się warsztaty taneczne .Na początku przedstawiliśmy nasze umiejętności, a następnie zachęciliśmy wszystkich do wspólnego tańca. Najtrudniejszym okazał się taniec ''Jerusalema'', a najbardziej spodobała się ''Belgijka'' oraz taniec w kole-''W moim ogródeczku'' .Dzieciom bardzo przypadła do gustu taka forma zajęć taneczno-ruchowych, dlatego z przyjemnością odwiedzimy szkołę proponując warsztaty dla innych klas. Podziękowaniom i uśmiechom w naszym kierunku nie było końca. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie.

czytaj dalej na temat: Warsztaty taneczne UTW w Szkole Podstawowej w Świnicach Warckich.

Feryjne zajęcia plastyczne dla dzieci.

Utworzono dnia 31.01.2024

Za nami pierwsze feryjne zajęcia plastyczne. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy, tworząc wspaniałe rysunki oraz serduszka z ukrytą wiadomością .

czytaj dalej na temat: Feryjne zajęcia plastyczne dla dzieci.

Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

Utworzono dnia 30.01.2024

Zabawy dzieci ze świetlicy szkolnej, które wraz z opiekunkami chętnie nas odwiedzają. Początek spotkania to zazwyczaj rozgrzewka ,która wprowadza nas w zabawowy nastrój. Proponowane są zabawy sportowe i zabawy taneczno- ruchowe przy piosenkach integracyjnych. Dzieci lubią zdrową rywalizację- gratulują wygranym. Wiedzą ,że każde zajęcia to integracja i mile spędzony czas w gronie kolegów i koleżanek.

czytaj dalej na temat: Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

Spotkanie podsumowujące obchody Roku Powstania Styczniowego

Utworzono dnia 29.01.2024

W piątkowe przedpołudnie - 26.01.2024 roku, z racji 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego (22.01.1863 r.) odbyło się spotkanie z panem Piotrem Rodziewiczem (historykiem, regionalistą, pasjonatem okresu walk narodowowyzwoleńczych), podsumowujące obchody Roku Powstania Styczniowego, którym był rok 2023. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury we współpracy ze Szkołą Podstawową w Świnicach Warckich. W spotkaniu udział wzięły klasy VII i VIII oraz ich wychowawcy.... 

czytaj dalej na temat: Spotkanie podsumowujące obchody Roku Powstania Styczniowego

Zajęcia rehabilitacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury.

Utworzono dnia 19.01.2024

Nowy Rok i zaczynamy ćwiczenia poprawiając sprawność psychiczną, fizyczną i ruchową co pozwala na łatwiejsze wykonywanie czynności życia codziennego. Po ćwiczeniach rozciągających zaczęliśmy ćwiczenia z muzyką .Wszyscy zgodnie stwierdzili ,ze każdy ruch to poprawa zdrowia i przypływ dobrej energii. Zapraszamy za tydzień, w każdy czwartek do sali GOK-u na godzinę 12:30.

czytaj dalej na temat: Zajęcia rehabilitacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury.

Warsztaty UTW z wyplatania lawendy z wikliny papierowej.

Utworzono dnia 19.01.2024

Na ostatnim spotkaniu Uniwersytetu tworzyliśmy z wikliny papierowej lawendę. Wszystkie panie były zaangażowane, a i panowie zaczęli próbować. Wychodziło Im to całkiem nieźle .Każdy z nas zabrał ze sobą garść wiadomości , które przekazała nam Pani Zosia Karkowska .Takie cuda, których nauczyliśmy się na warsztatach to niepowtarzalny prezent ,by móc kogoś obdarować .Dziękujemy Zosi za to, że była z nami i poświęciła dla nas swój czas .

czytaj dalej na temat: Warsztaty UTW z wyplatania lawendy z wikliny papierowej.

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 105

W poprzednim tygodniu: 127

W tym miesiącu: 263

W poprzednim miesiącu: 465

Wszystkich: 34174